Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно в  Україні 14 грудня  вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день 1986 року  було  офіційно повідомлено  про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим в результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Героїзм ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС врятував  мільйони життів.

В області проживає 9635 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3218 встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, повідомляють у Департаменті соцзахисту населення Полтавської ОДА.

У поточному році з Державного бюджету на виплату пільг і компенсацій, гарантованих Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” області  затверджено 55 млн грн.

Забезпечення додатковими соціальними гарантіями та надання  соціальної підтримки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на рівні області  здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області. 

У 2019 році на соціальний захист вказаної категорії громадян з обласного бюджету виділено 9,9 млн грн. Кошти спрямовано на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатне зубопротезування, виплату адресної матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, на вирішення  актуальних питань оздоровлення, зокрема, на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області, забезпечення супроводом осіб з інвалідністю І групи, шляхом виплати матеріальної допомоги супроводжуючій особі для одночасного придбання нею путівки. 

На рівні, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  налагоджений постійний діалог та тісна співпраця з обласними громадськими чорнобильськими організаціями.

Поряд з цим, актуальними питаннями, які потребують врегулювання на законодавчому рівні залишається підвищення  розміру компенсаційних виплат.

Питання соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС перебуває  в області на особливому контролі.

поширити новину: