Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

За перший рік роботи до ТУ ДБР, розташованого у Полтаві, надійшло майже 14 тисяч звернень

За перший рік роботи до ТУ ДБР, розташованого у Полтаві, надійшло майже 14 тисяч звернень

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Полтаві, у територію обслуговування якого входять Дніпропетровська, Харківська, Сумська та Полтавські області, за рік відкрили 4959 кримінальних проваджень.

Про це на пресконференції, присвяченій підсумкам роботи Полтавського територіального управління ДБР, розповіла виконуюча обов’язки начальника Світлана Савченко.

“14 тисяч звернень надійшли від громадян, правоохоронних та державних органів. Звернень, що стосувались безпосередньо скоєних злочинів, близько тисячі. За рік роботи ми направили до суду 451 кримінальне провадження. Серед них з обвинувальним актом – 417, з угодою про визнання винуватості – 114, інші – 10. Також серед цих кримінальних проваджень 25 пов’язаних з корупцією. По тяжкості злочинів: особливо тяжкі – 96, тяжкі злочини – 2207, середньої тяжкості – 1832. Через злочинну діяльність державі завдано збитків на суму – 121,3 мільйона гривень. З них у сфері лісового господарства збитки на суму – 113,2 мільйона гривень”, – повідомила Світлана Савченко.

Серед службовців, яких співробітники ТУ ДБР у Полтаві притягли до відповідальності, 71 працівник Національної поліції, працівників ДФС – 4, прикордонників – 7, митників – 4, лісників – 10 та 1340 військовослужбовців.

Заступник директора, начальник слідчого управління ТУ ДБР у Полтаві Олексій Новіков розповів про стан відкритих кримінальних проваджень, що викликали певний резонанс у суспільстві.

“Впровадження стосовно працівників поліції Дніпропетровщини, обвинувачених у катуванні затриманого, наразі направлено до суду. Долю полтавських слідчих, які незаконно затримували громадян, теж невдовзі вирішить суд. Хочу наголосити на тому, що раніше в Україні така категорія злочинів, взагалі не розслідувалась. Також ми займаємося справою розкрадання паливно-мастильних матеріалів у ГУ НП в Полтавській області. Підозру щодо внесення неправдивих відомостей про витрати пального оголошено одній особі. Вона відсторонена від роботи й знаходиться під домашнім арештом. Слідство триває, підозри будуть прид’явлені й іншим фігурантам справи. Нагадаю, це пальне повинно було надходити батальйону МВС спеціального призначення “Полтава”, який зараз знаходиться у зоні ООС”, – повідомив Олексій Новіков.

Також очільники ТУ ДБР у Полтаві розповіли про становлення свого відомства за перший рік роботи.

Наразі у полтавському теруправлінні налічується 44 слідчих, 2 оперативних працівники, 21 державний службовець та інші працівники. На одного слідчого припадає близько 100 справ. У відомстві очікують на розширення штату. Також зараз триває конкурс на посади оперативних працівників.

Система Orphus