Ви тут:
Суспільство Україна 

За 10 років на харківському заводі Малишева збудували всього один танк, — Зеленський

За 10 років на харківському заводі Малишева збудували всього один танк, — Зеленський

З 2009 року на транспортному заводі імені Малишева у Харкові для Збройних сил України збудували всього один танк. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час наради з проблемних питань діяльності державної компанії Укроборонпром у Харкові, інформує Hromadske.ua.

“Ми були на авіаційному заводі, потім на легендарному заводі Малишева і побачили, що там відбувається. По-перше, я в шоці: нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували для ЗСУ”, — сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що за радянських часів за рік виготовляли близько 900 танків.

Президент також зазначив, що спілкувався з працівниками заводу, котрі скаржаться на чотирирічні заборгованості з виплат заробітних плат, “котрі до того ж дуже низькі”, та “жахливі умови роботи”.

“Мені сказали, що взимку люди працювали в приміщенні, де була температура 0°… Ми до людей як до скота ставимося, а потім хочемо, щоб вони поважали владу, Україну, нікуди не від’їжджали”, — зазначив Зеленський.

Він закликав прем’єр-міністра зібрати уряд з представниками правоохоронних органів для обговорення розв’язання цих проблем.

30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса генеральним директором Державного концерну “Укроборонпром”.

В червні уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень. Відтак 5 вересня обрали компанію-аудитора Укроборонпрому — Baker Tilly Ukraine.

“У ході реформи оборонно-промислового комплексу, державний концерн Укроборонпром планують перетворити на холдингову компанію, а також відкрити більшу частину державного оборонного замовлення”, – йдеться у повідомленні.