Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як розпізнати небезпечну піротехніку, – розповіли полтавські рятувальники

Як розпізнати небезпечну піротехніку, – розповіли полтавські рятувальники

Сьогодні, 25 листопада, у ГУ ДСНС в Полтавській області відбувся семінар-практикум для підприємців області щодо розповсюдження піротехнічної продукції.

Заступник начальника ГУ ДСНС в Полтавській області з питань запобігання надзвичайних ситуацій Володимир Гришанін, головний інспектор ВТБ УЗНС ГУ Олег Дубовик та старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних інспекторів ГУ НП в Полтавській області Дмитро Ворона, розповіли присутнім правила продажу піротехніки, як розпізнати підробки серед розмаїття піротехнічної продукції та про відповідальність за порушення правил торгівлі цією продукцією. Також  на семінарі продемонстрували зразки якісної та небезпечної піротехніки.

“Вся сертифікована продукція повинна мати знак відповідності, який означає, що піротехніка пройшла випробування та є безпечною у використанні. Це перше, на що потрібно звертати увагу. Якщо такого знака немає на виробі – його слід вважати небезпечним. Всі написи на ліцензованій піротехніці повинні бути українською мовою з вказаною датою виготовлення та строком придатності. Слід звертати увагу на умови зберігання. Приміщення має бути сухим, опалюватися та відповідати всім протипожежним вимогам. Не можна продавати продукцію, яка має механічні пошкодження”, – розповів Володимир Гришанін.

Окрім співробітників ДСНС, ринок піротехніки будуть контролювати і правоохоронці.

“Кожного року в період різдвяних та новорічних свят починається операція “Петарда”. Працівники поліції проводять профілактичні рейди, в ході яких виявляється порушення правил торгівлі піротехнічними виробами, а також – порушення правил їх використання. За ці порушення передбачена адміністративна відповідальність ст. 195 п. 6 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф від 525 гривень до 1020 гривень. За використання піротехніки у нічний час передбачена відповідальність за ст. 182 КУпАП (порушення тиші з 21:00 до 8:00)”, – розповів Дмитро Ворона.

Також на початку грудня правоохоронці та рятувальники будуть проводити спільні рейди по місцях продажу піротехніки.

Наприкінці семінару співробітники ДСНС продемонстрували на практиці, як спрацьовують ліцензовані та неліцензовані піротехнічні засоби та яку небезпеку спричиняють останні.


 

 

поширити новину: