Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Вважаю, що ми досягнемо домовленості щодо можливої участі бізнесу в розбудові інфраструктури”, – Олег Синєгубов відвідав нову свердловину в Опішні

“Вважаю, що ми досягнемо домовленості щодо участі бізнесу в розбудові інфраструктури”, – Олег Синєгубов відвідав нову свердловину в Опішні

Сьогодні голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов в рамках “Форуму соціального партнерства: громади і газовидобуток” відвідав верстат Bentec, який незабаром розпочне буріння на Опішнянській свердловині №217. Зокрема, Олег Синєгубов відзначив, що на свердловині побував сьогодні вперше.

“Мені немає з чим порівнювати, але те, що я побачив, то, дійсно, тут працює команда фахівців, гарно підготовлених спеціалістів. Техніка безпеки – на найвищому рівні. Я вважаю, що, завдяки цій установці, ми якнайефективніше будемо розробляти надра для збагачення місцевих громад та Полтавщини в цілому”, – сказав голова Полтавської ОДА.

Він також позитивно відзначив запровадження рентних платежів у місцеві бюджети.

“Це дуже вагомий крок, особливо відчутний для місцевих громад. Вважаю, що збільшення видобутку – це запорука енергетичної незалежності країни”, – зауважив Олег Синєгубов.

Щодо обов’язковості додаткових зобов’язань, соціальних угод, які мають брати на себе видобувні компанії перед місцевими громадами, то він сказав: “По перше, вони створюють нові робочі місця, адже до роботи, зазвичай, залучається частина місцевого населення. По-друге, вважаю, що ми досягнемо домовленості щодо можливої участі бізнесу в розбудові інфраструктури, місцевих доріг. Оскільки, дійсно, є додаткове навантаження на місцевість, де здійснюється видобуток”.

У свою чергу голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах наголосив, що збільшення видобутку українського природного газу – це державний пріоритет.

“Це має призвести до заміщення імпорту. Щороку Україна витрачає на закупівлю імпортного пального майже 10 млрд доларів. Це те, що ми можемо зекономити. Маємо величезний потенціал, який ще не реалізований. Те, що ми сьогодні побачили, – це справжній завод на колесах, який забезпечуватиме енергетичну безпеку нашої держави. Радує, що є можливість оновлювати буровий парк та залучати найкращих фахівців. Переконаний, що спільними зусиллями ми зробимо Україну енергетично незалежною”, – сказав Роман Опімах.

Буровий верстат, який працюватиме на новій свердловині №217, за словами менеджера по групі свердловин Полтавського відділення бурових робіт “Укргазвидобування”,- виробництва Bentec (Германія). Його висота над рівнем плит – 57 метрів. На нього встановлений верхній привід, теж системи Bentec, вантажопідйомність – 450 тонн. Тут також є окрема котельна установка, якою відбувається обігрів усієї бурової. Встановлені і дизельні генератори, які виробляють самі для себе електроенергію.

Щодо очікуваної продукції, то поки точні прогнози не роблять. Зараз ведуться підготовчі роботи, тестування обладнання. Запускати свердловину планують найближчим часом.

     

поширити новину: