Ви тут:
Суспільство Україна 

Вступив у дію Закон України, що вводить у ЗСУ нові військові звання

Вступив у дію Закон України, що вводить у ЗСУ нові військові звання

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 29 листопада, схвалив законопроєкт №0906 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)”.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк роз’яснив, які зміни передбачає цей законодавчий акт.

“Трансформуються військові звання сержантів та старшин. Звання приведені у відповідність до стандартів Північноатлантичного альянсу. Натепер звань 9: рекрут, молодший сержант, сержант, старший сержант, перший сержант, штаб сержант, майстер сержант, старший майстер сержант та головний майстер сержант”, – повідомив Андрій Загороднюк.

Міністр оборони наголосив, що нові військові звання — не зміни шевронів, а новий зміст діяльності цієї категорії військовослужбовців.

Це елемент побудови кар’єри. Елемент, який підвищує мотивацію та “змащує” механізм просування по службі військовослужбовців. Про що мова? Нові звання є також необхідною умовою для переходу на нову систему грошового забезпечення. Його розмір буде залежати не так від посади, як від військового звання з урахуванням вислуги. Вже зараз тарифні розряди за деякими сержантськими і офіцерськими посадами є однаковими (тому в них однакова зарплата).

“Змінюється і імідж та функціонал сержантського корпусу. Віднині це радники командира з питань підготовки рядового чи сержантського складу, зокрема, у бойовій підготовці. У офіцерів тепер звільняються руки для довгострокового планування. Вводиться найнижче військове звання рекрут. Рекрут – це молодий чоловік або жінка, який уклав контракт на випробувальний термін, але не пройшов повний курс військової підготовки. По суті, у ЗСУ стартує якісний відбір кадрів для військової служби: люди знайомляться з професією та випробовують самі себе, а командири — придивляються до кандидатів на професійну службу”, – зазначив Андрій Загороднюк.

поширити новину: