Ви тут:
Суспільство 

Все що потрібно знати батькам про приховані небезпеки та токсичні матеріали, з яких може бути зроблена іграшка

Все що потрібно знати батькам про приховані небезпеки та токсичні матеріали, з яких може бути зроблена іграшка

Щороку більше 45 тисяч дітей і підлітків стають жертвами випадкових отруєнь ліками, засобами побутової хімії, зокрема токсичними речовинами від неякісних іграшкових товарів.

Основна причина отруєнь для дітей віком до 1 року: немовлята дуже допитливі, все тягнуть до рота, не усвідомлюють своїх дій. Обізнаність та відповідальність батьків щодо можливих ризиків небезпечних наслідків допоможе зберегти здоров’я та навіть життя.

Що потрібно знати батькам про приховані небезпеки та токсичні матеріали, з яких може бути зроблена іграшка розповіли у Центрі громадського здоров’я.

Яскраві, фарбовані, гумові чи пластикові іграшки можуть бути ризикованими для здоров’я дитини, бо до складу таких товарів може входити свинець чи інші агресивні речовини. Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, які можуть спровокувати не тільки отруєння, а й загальні ускладнення зі здоров’ям як : хронічні алергії, отруєння, опіки та навіть онкологічні захворювання та затримку розвитку дитини.

Щоб переконатися в якості іграшок для дітей потрібно перевірити наявність знака відповідності за технічним регламентом. При його відсутності необхідно обміркувати чи варто піддавати свою дитину можливій небезпеці. Якщо продукція підтверджується відповідними документами, то ризик отримати небезпечну для здоров’я дитини іграшку значно знижується.

Загальні поради як запобігти отруєнням у дітей, зокрема неякісними іграшками:

не обирайте іграшки, які дуже яскраво пофарбовані, полаковані, адже фарба може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я;
не слід купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути;
не обирайте іграшки, які видають відчутний запах.
коли обираєте іграшки перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам та переконайтеся в якості продукції;
аптечка із ліками повинна бути в недоступному для дітей місці;
зберігайте ліки окремо від продуктів харчування.

-не використовуйте ліки, термін придатності яких скінчився.
не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти можуть повторювати за дорослими.

Також важливо:

Розповідайте дітям про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.

Розповідайте дітям про небезпечні наслідки прийому (навіть разового) хімічних,наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Якщо ж сталася біда та дитина отруїлася дорослим в першу чергу треба:

-негайно викликайте швидку та зверніться по фахову допомогу.
-у жодному разі самостійно не лікуйте отруєння!