Ви тут:
Суспільство 

Вперше за 19 років вчені виявили новий штам ВІЛ

Вперше за 19 років вчені виявили новий штам ВІЛ

У США вчені вперше за 19 років виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини. Дослідженням займалися вчені з лабораторії Abbott Laboratories та університету Міссурі.

Про це повідомляє Hromadske.ua.

Новий штам є частиною версії ВІЛ-1 групи М — того самого сімейства підтипів вірусу, що винен у глобальній епідемії ВІЛ.

У ВІЛ є кілька штамів, і, як і інші віруси, він здатний з часом змінюватися і мутував. Вченим важливо знати усі підтипи вірусу, щоб гарантувати ефективність тестів, які використовуються для виявлення захворювання. Також це необхідно для розробки методів лікування і профілактики.

Доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, зазначив, що сучасні методи лікування ВІЛ є ефективними проти цього штаму, як і проти інших. Однак виявлення нового штаму дає більш повну карту розвитку епідемії ВІЛ.

“Немає підстав панікувати або навіть трохи хвилюватися з цього приводу”, — сказав Фаучі.

Щоб вчені могли заявити, що це новий підтип, три випадки його повинні бути виявлені незалежно один від одного. Перші два були знайдені в Демократичній Республіці Конго у 1983 та 1990 роках. Вже тоді вчені помітили, що вони були “дуже незвичними і не збігалися з іншими штамами”.

“Третій зразок, знайдений у Конго, виявили у 2001 році у межах дослідження, спрямованого на запобігання передачі вірусу від матері до дитини”, – йдеться у повідомленні.