Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Восени експерти радять частіше їсти гречку

Восени експерти радять частіше їсти гречку

В осінньо-зимовий період варто приділити належну увагу своєму раціону харчування. Продукти повинні містити вітаміни і мікроелементи, які допоможуть зміцнити імунну систему і запобігти розвитку захворювань, передає zdorovia.com.ua.

Гречана крупа – доступний і корисний продукт, тому його присутність в раціоні повинно бути обов’язковим. До складу гречки входить калій, залізо, фолієва кислота, фосфор, цинк, а також вітаміни В, Е і РР. Завдяки цим поживним речовинам цей продукт має безліч корисних для організму властивостей.

В першу чергу, гречка – чемпіон по антиоксидантам серед злакових культур. У ній містяться флавоноїди, які нейтралізують вільні радикали в організмі, тим самим запобігаючи утворенню ракових клітин. Крім цього, біологічно активні речовини є ефективним засобом проти серцево-судинних захворювань.

Також присутність гречки в раціоні допомагає при варикозі. Рутин, який входить до складу продукту зміцнює стінки капілярів і судин, збільшує активність вітаміну С в організмі, а також знижує згортання крові.

Гречка корисна і при діабеті. Через велику кількість амінокислот і рослинних волокон вона повільніше засвоюється організмом, тому захищає його від різких стрибків рівня цукру в крові.