Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Від початку року на Полтавщині поліція вручила домашнім кривдникам понад 300 заборонних приписів

Від початку року на Полтавщині поліція вручила домашнім кривдникам понад 300 заборонних приписів

Про домашнє насильство і правові інструменти протидії цьому явищу говорили сьогодні в Главку поліції області. Сьогодні за «круглим столом» зібралися представники поліції, прокуратури, профільних служб Облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування міста, а також представник вторинної правової допомоги, освітяни і медики.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавщини

Очільниця дільничних офіцерів поліції області Жанна Ахіджанян зазначила, що  на профілактичному обліку поліції перебуває понад 1200 кривдників, 69 з яких жінки. Заборонні приписи отримали понад 300 домашніх «тиранів».

За інформацією полковника поліції, з-приводу фактів домашнього насильства склали понад 1600 адміністративних протоколів та зареєстрували понад 30 кримінальних проваджень. 10 «домашніх насильників» отримали підозри про скоєння кримінального правопорушення та 7 обвинувальних актів скерували на розгляд судів.

Очільниця дільничних зауважила, що в питанні забезпечення захисту жертви домашнього насильства важливими складовими є вчасне реагування та адекватна до ситуації реакція відповідних органів. Саме з цією метою Національна поліція запровадила мобільні групи реагування на факти домашнього насильства. 

Така група у Полтаві з’явилася на початку липня цього року. Відтоді працівники мобільної групи опрацювали близько півтисячі викликів, склали відносно кривдників 53 адміністративні матеріали.

Під час зустрічі розглянули й проблеми, що ускладнюють роботу поліції і фахівців при реагуванні на виклики. Зокрема, дільничний офіцер поліції Роман Дорош, який входить до складу мобільної групи, вважає найбільшою прогалиною – відсутність можливості ізолювати «насильника», від дій якого потерпає родина. 

За його інформацією у Полтаві лише за період роботи мобільної групи поліція винесли 56 термінових заборонних приписів. З-поміж них 52-м кривдникам заборонили вхід і перебування в місці проживання жертви, 55-м – спілкуватися з нею, а 49-х зобов’язали залишити місце проживання.

У підсумку обговорили варіанти розв’язання проблемних питань і налагодження ефективної комунікації між органами і службами.

 

поширити новину: