Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство 

Вчителі з 4 областей України зібрались у Полтаві на освітній хакатон

Вчителі з 4 областей України зібрались у Полтаві на освітній хакатон

28 листопада у Полтаві для вчителів STEM-предметів розпочався триденний освітній хакатон «STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи».

STEM-предмети – це фізика, астрономія, хімія, математика, інформатика, біологія, технології, географія та економіка.

Хакатон проводять для вчителів з чотирьох областей: Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської.

Ми отримали 203 заявки на хакатон, це фактично 5 людей на одне місце. Відібрали 45 вчителів. Ми їм розповідатимемо про гендерну чутливість. На уроках є хлопці і дівчата. Зараз існує проблема, що мало дівчат обирають технічні науки. Навіть в STEM-компаніях працює 23% жінок. Є певні бар’єри, які існують на шляху до цих компаній. Одним з них є школа. Дівчата з 11 до 15 років втрачають інтерес до природничо-математичних наук. Але в хлопців з віком інтерес загострюється до цих наук, а у дівчат – ні. Ми б хотіли, щоб вчителі були гендерно-чутливими. І вони мають зацікавлювати як хлопців, так і дівчат на уроках. Наприклад, застосовувати різні підходи для вивчення цих предметів”, – говорить керівниця CSR Ukraine, експертної організації Центр “Розвиток КСВ” Марина Саприкіна.

За словами програмної асистентки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення Анастасії Щербакової, за STEM-предметами нині майбутнє. Тому залучати потрібно якомога більше дівчат.

Нам потрібно побороти гендерні стереотипи такі, як поділ професій на чоловічі та жіночі. Адже дослідження показують, що 23% дівчат не впевнені в собі, а 17% взагалі вважають STEM сферою чоловіків. Тому і маємо у STEM-галузях лише 23% жінок, а в IT-технологіях лише 20%”, – говорить Анастасія Щербакова.

Під час хакатону вчителі отримають досвід неформальної освіти, опанують методи для підвищення інтересу учнівської молоді до STEM за допомогою дизайн-мислення, працюватимуть у групах та розроблятимуть гендерно-чутливі проєкти.

поширити новину: