Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вахтанг Кіпіані презентував у Полтаві книгу, за яку на нього подали до суду

Вахтанг Кіпіані презентував у Полтаві книгу, за яку на нього подали до суду

Відомий український журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані презентував у Полтаві книгу “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР”. 

Спочатку автор зустрівся з полтавцями у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського, а після участі у вечірньому радіоефірі спілкування продовжилося в ГО “Нова Полтава“. Заходи відбулися на запрошення та за сприяння Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та “Полтавського історичного товариства”.

У книжці зібрані архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів, невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».

Нагадаємо,  наприкінці серпня народний депутат України і колишній адвокат закатованого поета Віктор Медведчук подав до суду на автора книги Вахтанга Кіпіані. Через суд він збирався “захистити свою честь, гідність та ділову репутацію”, а також хотів “заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території” примірників цієї книги. Таку реакцію викликала одна стаття під назвою “Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса”. Автор зізнався, що не очікував, що це призведе до судового позову, максимум – що стаття додасть “перчинки” публіцистичній книзі.

“Прекрасний день у Полтаві мав чудове завершення в компанії 90 небайдужих, які прийшли послухати про Василя Стуса. Місто, в яке хочеться повертатися”, – поділився враженнями від перебування у Полтаві Вахтанг Кіпіані у Фейсбук.