Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В українських школах продовжать облаштовувати теплі вбиральні

В українських школах продовжать облаштовувати теплі вбиральні

Уряд продовжить програму “Гідність дитини”, за якою проходить облаштування теплих туалетів у школах, де їх досі немає. Для цього з державного бюджету на місця спрямують 44,3 млн гривень.

Розпорядження, за яким відбуватиметься розподіл коштів схвалили  27 листопада на засіданні Кабміну, пише Міністерство освіти і науки України.

“Програма “Гідність дитини” розпочалася ще торік, коли ми вперше заговорили про те, що навчання неможливе без забезпечення звичайних людських умов. Ситуація, коли у 21 столітті учні шкіл не мають доступу до теплих туалетів, — неприйнятна. Однак позитивним є те, що ми зрушили проблему з місця і вже маємо перші результати. Приміром, упродовж 2019 року за даними  органів місцевої влади у школах має бути обладнано 848 внутрішніх вбиралень. І наступного року ми зможемо ще створити їх у школах, які не отримали допомоги у 2020-му”, —  наголосила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Створення теплих вбиралень проходитиме на засадах співфінансування з місцевою владою. Однак обсяг додаткових інвестицій, які мають докласти до державних коштів місцеві органи самоврядування, буде різним. Так, документ передбачає, що:

  • не менш як 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, об’єднані територіальні громади з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;
  • не менш як 10% суми — райони та об’єднані територіальні громади;
  • не менш як 5% суми  —  села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.
поширити новину: