Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні проведуть електронний перепис населення

В Україні проведуть електронний перепис населення

В Україні планують провести електронний перепис населення, Результати обіцяють оприлюднити вже цього року.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

Звичайний перепис населення був запланований на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100 тисяч інтерв’юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців. А завдяки електронному перепису вдастся заощадити 2-3 млрд грн. Проводитимуть його за допомогою мобільних операторів, дані РАЦСів, Пенсійного фонду, соціологічних опитувань.

“Тому ми вирішили провести т.зв. електронний перепис. Разом з фахівцями з математики і соціології ми проводимо його за таким алгоритмом.
1. Збираємо анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.
2. Збираємо дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.
3. Проводимо “калібруючі” соціологічні опитування. Уточнюємо, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.
4. Вставляємо ці дані в математичну модель.

У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування”, – пише Дмитро Дубілет.

поширити новину: