Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна повинна укласти новий контракт на транзит газу, але від перемог в арбітражах відмовлятися не буде, — Нафтогаз

Україна повинна укласти новий контракт на транзит газу, але від перемог в арбітражах відмовлятися не буде, — Нафтогаз

Контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України мають укласти “з чистого аркуша”, однак це не означає, що Нафтогаз відмовиться від своїх вимог до Газпрому за рішеннями арбітражів.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, інформує Hromadske.ua.

Він зазначив, що новий контракт на транзит Газпром буде укладати не з Нафтогазом, а з незалежним оператором ГТС України, який створять у результаті анбандлінгу.

“Тобто якщо Газпром та політичне керівництво Росії дійсно хочуть почати відносини щодо транзиту “з чистого аркуша паперу”, то контракт з відокремленим оператором — це саме такий варіант”, — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що це не означає, що Нафтогаз відмовився від своїх вимог за рішеннями арбітражів щодо транзиту газу, відповідно до яких Газпром винен Нафтогазу близько 3 мільярдів доларів.

“Але початок з “чистого аркуша паперу” не означає, що “старі аркуші паперу” щезають. “Рукописи не горять”, як писав український класик. Нехай ці “старі аркуші паперу” розглядають суди”, — додав Вітренко.

6 листопада у Газпромі заявили, що умовами для продовження транзиту газу через Україну є анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.

“Нафтогаз планує у першій половині 2020 року стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу”, – йдеться у повідомленні.