Ви тут:
Суспільство Україна 

У так званій “ДНР” відреагували на те, що колишній “мер” Горлівки виявився українським розвідником

У так званій “ДНР” відреагували на те, що колишній “мер” Горлівки виявився українським розвідником

У самопроголошеній “ДНР” зазначили, що колишній “народний мер” Горлівки й функціонер “Компартії ДНР” Едуард Матюха, який виявився українським розвідником, не мав доступу до секретної інформації.

Про це повідомив глава “Компартії ДНР” Борис Литвинов, інформує Hromadske.ua.

За його словами, інформація про роботу Матюхи на українську розвідку “більше схожа на творчість”.

“Він бере з відкритих джерел фотографії або розповідає про людей. Це вже багато разів по телевізору показували, у пресі писали. Він видає відомі факти за ексклюзив. Я вважаю, з цієї справи на Україні роблять піар”, — сказав Литвинов.

Литвинов зазначив, що українським спецслужбам “треба показати якось свою роботу, свою значущість”.

За його словами, Едуард Матюха — житель Горлівки, який у травні 2014 року як активіст допомагав організовувати у місті “референдум про самовизначення ДНР”. Пізніше він вступив до Горлівської міської організації “Компартії ДНР”, при цьому жодного доступу до держтаємниць та закритої інформації не мав.

24 листопада у сюжеті “ТСН.тиждень” йшлося про те, що колишній “народний мер” Горлівки на Донеччині Едуард Матюха повернувся на підконтрольну Україні територію, бо є українським розвідником і працював 5 років серед бойовиків.

Згодом це в етері 1+1 підтвердив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибицький.

Матюха розповів, що збирав інформацію про злочини Росії та заводив контакти з російськими комуністами. За його словами, проросійські невизнані анклави (Абхазія, Північна Осетія, Придністров’я, “ДНР” і “ЛНР”) координуються Кремлем через КПРФ, у партії навіть є відповідальна за це людина — депутат Тайсан Казбек Кучуковіч.

“Український розвідник зокрема дізнався, що з цим депутатом та іншими комуністами формуються російські “гуманітарні конвої”, в які включають автомобілі із готівкою для самоназваних республік Донбасу”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: