Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У школі на Полтавщині пілотуватимуть проект з розвитку м’яких навичок

У школі на Полтавщині пілотуватимуть проект з розвитку м’яких навичок

Впродовж 5 років 26 шкіл із різних областей країни впроваджуватимуть систему з розвитку м’яких навичок, соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning).

Наказ, який офіційно затверджує програму експерименту, прогнозовані результати, а також способи підтримки пілотних закладів, розмістили 19 листопада на сайті Міністерства освіти і науки, повідомляє освітнє відомство.

“М’які навички є невід’ємною складовою успішного навчання й обов’язковою компетентністю, якою має володіти випускник Нової української школи. Адже накопичувати знання з предметів сьогодні недостатньо, щоб реалізуватися свої вміння та стати успішним. Важливо також розуміти, що “м’які навички” є широким поняттям, яке передбачає вміння розв’язувати складні завдання, креативно і критично мислити, комунікувати і співпрацювати. Ми прагнемо, щоб такі навички пов’язували усі навчальні предмети, які нині викладаються в українських школах. Крім того, оскільки СЕЕН є гнучкою та інклюзивною програмою, ми хочемо наповнити її кращими українськими практиками з урахуванням національних особливостей”, – зазначила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Для участі у програмі загалом було надіслано 182 заявки, серед яких було відібрано 26. Представники цих закладів у жовтні пройшли перший тренінг з розробниками програми з Університету Еморі (США) та українськими експертами-консультантами. Автори програми очікують, що учасникам експерименту вдасться покращити академічну успішність, а також знизити рівень булінгу. Крім того, система СЕЕН має змінити загальну атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, одне до одного та до самих себе.

“Україна стане частиною моніторингу ефективності СЕЕН. Разом з 26 закладами, педагоги яких пройшли тренінг, до нього долучаться і 26 ідентичних за переліком показників шкіл, які не застосовуватимуть цю програму, але також проходитимуть опитування і збиратимуть дані. Результатом стане порівняння наприкінці року показників успішності, рівня булінгу, отримання радості від навчання у школах з СЕЕН та у школах без використання цієї програми”, – розповів голова EdCamp Ukraine Олександр Елькін.

Зараз у межах експерименту вже готові навчальні програми для початкової та середньої школи, розробляється програма для старшої школи. Надалі EdCamp Ukraine та Університет Еморі обіцяють оприлюднити базовий онлайн-курс з СЕЕН та надати вільний доступ до всіх методичних матеріалів, підготувати програми для старшої школи та навіть для вишів і батьків, які хочуть використовувати ці методики у домашньому навчанні.

Допомагати у розробці матеріалів будуть не тільки американські, але й українські науковці та практики. Серед них – дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, 10-та Міністерка освіти й науки Лілія Гриневич, науковці та педагоги-практики.

Ініціаторами втілення проєкту в Україні є спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine.

В Україні до проекту долучились такі заклади:

 1. Бердичівський міський ліцей №15;
 2. Березняківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 3. Білгород-Дністровська ЗОШ №6;
 4. Валуйська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;
 5. Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4;
 6. Київська СЗНЗ І-ІІ ступенів “Ліко-школа”;
 7. Коломийський ліцей №9;
 8. Луцька гімназія №21 ім. М. Кравчука;
 9. Люботинська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Дивосвіт”;
 10. Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №56;
 11. Мелітопольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №8;
 12. Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №29;
 13. Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №31;
 14. Навчально-реабілітаційний центр Хустської РДА;
 15. НВК “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа”;
 16. Солонянське НВО “ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – Центр позашкільної освіти”;
 17. Сумська спеціалізована школа №2 ім. Д. Косаренка;
 18. Тернопільська ЗОШ №14 ім. Б. Лепкого;
 19. Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Полтавська область;
 20. Херсонський академічний ліцей ім. О. Мішукова;
 21. Хмелівське НВО;
 22. Чернівецька спеціалізована ЗОШ №6;
 23. Чернігівська гімназія №31;
 24. Чулаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 25. Школа “Happy Nest School”, м. Вишневе;
 26. Ялосовецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
поширити новину: