Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській облраді хочуть провести позачергову сесію із земельного питання

У Полтавській облраді хочуть провести позачергову сесію із земельного питання

У Полтавській обласній раді ініціюють скликання позачергової сесії.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Полтавської облради Олександр Біленький.

“Питання порядку денного – прийняття в першому читанні Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»”, – йдеться у повідомленні

Для скликання сесії є вже 29 підписів депутатів. Нині визначаються з датою проведення засідання.

Нагадаємо, сесію Полтавської облради, яка буде бюджетною, планують провести 24 грудня

13 листопада Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Раніше Олександр Біленький висловився з приводу відкриття ринку землі.

“Тема продажу землі – одна з найбільш болючих для українського суспільства. Протягом останніх років вона обросла численними міфами та стала предметом маніпуляцій. Передусім хочу наголосити, що альтернативи ринку землі немає. Це шлях усього цивілізованого світу і рано чи пізно ми все одно до цього прийдемо. Дійсно, понад двадцять років у цій сфері не робилося взагалі нічого. І так далі тривати не може. Але перед тим, як щось робити, давайте визначимося з пріоритетами”

На його думку, перш за все у людини має бути реальна альтернатива тому, щоб свою землю продати. Власник паю повинен мати реальну можливість розпочати власний бізнес на своїй землі. Це означає, передусім – доступ до дешевих кредитів, можливо через створення державного аграрного банку та залучення міжнародних коштів. Також потрібна ефективна державна цільова програма щодо підтримки мікрофермерських або сімейних господарств.

Згідно з пояснювальною запискою, урядовий проєкт закону від передбачає з 1 жовтня 2020 скасування заборони на продаж землі. 

У документі прописали, що купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

Окрім того, дозвіл отримають й іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо отримають землю у спадок. Водночас, вони зобов’язані “відчужити ділянку протягом року”.

Одному громадянину дозволяється мати 15% сільськогосподарських земель області чи 0,5% сільськогосподарських земель України.

Також буде встановлено мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах.

поширити новину: