Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували пам’ять вченого-археолога Петра Гавриша

У Полтаві вшанували пам’ять вченого-археолога Петра Гавриша

У Полтаві та на Котелевщині відбулися меморіальні заходи, присвячені пам’яті ученого-археолога, доцента Полтавського національного педуніверситету ім. В.Г.Короленка, дослідника Більського городища Петра Гавриша, який пішов з життя рік тому.

У виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського влаштували презентацію останньої монографії Гавриша «Фортифікаційне будівництво у стародавньому Гелоні: історико-археологічне дослідження».

Ще за життя Петро Якимович готував цю книгу до друку. І ось зусиллями науковців Більська і Полтави, представників влади Котелевського району дослідження побачило світ. У презентації взяли участь голова Котелевської РДА Віктор Колос та директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Книга містить вісім розділів, кожен з яких презентує результати археологічних розвідок Петра Гавриша стосовно історії стародавнього Гелону. До видання додаються ілюстрації, передусім різноманітні фотографії, зроблені самим автором.

Своїми спогадами про спільну роботу з П.Я. Гавришем поділився його колега Олександр Супруненко. Він, зокрема, відзначив суттєвий внесок Петра Якимовича у дослідження пізньоскіфського часу. Книгу передадуть до обласних та районних бібліотек, а також у навчальні та наукові заклади відповідного профілю.

Також у Полтавському краєзнавчому музеї презентували експрес-виставку, присвячену пам’яті Петра Гавриша, на якій представлені наукові праці, епістолярій, фото та археологічні знахідки вченого.

Нагадаємо, 28 жовтня у Більську, на фасаді школи, де він навчався з 1963 по 1971 рік, відкрито меморіальну дошку.