Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відпрацювали алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях

У Полтаві відпрацювали алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях

У Полтаві під час проведення командно-штабного навчання відпрацювали алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях

Протягом двох днів з 30 по 31 жовтня у м. Полтава було проведено командно-штабне навчання з цивільного захисту на тему: «Дії керівного складу, органів управління і сил цивільного захисту м.Полтава при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій».

Головною метою навчання була перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту Полтавської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що можуть трапитися у реальному житті, набуття практичних умінь і навичок, відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Командно-штабне навчання проходило в два етапи, під час яких учасникам навчання надавались теоретичні та практичні ввідні. Загалом було відпрацьовано 6 ввідних.

Під час першого етапу розглядалася підготовка органів управління та сил цивільного захисту міста Полтава до дій при загрозі та у разі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з погіршенням погодних умов.

При вирішенні даних питань увага зверталась на оперативність та правильність прийняття управлінських рішень, якість підготовки розпорядчих документів, визначені завдання керівників територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

На другому етапі відбувся огляд практичної готовності до дій органів управління, сил та засобів служб цивільного захисту м. Полтави у разі виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Практичні дії відпрацьовувалися під час наступних навчальних завдань:

– в одній з котелень міста сталася розгерметизація газопроводу середнього тиску та відбувся вибух газоповітряної суміші;

– виникнення пожежі на 3-му поверсі КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 Полтавської міської ради»;

– виникнення дорожньо-транспортної пригоди на перетині вулиць Чураївни та О. Бідного, де у результаті автопригоди стався витік аміаку з автоцистерни МАЗ;

– рятування двох рибалок на р. Ворскла, які під час ловлі риби перевернули човен та почали тонути. Під час ліквідації даної небезпечної події була задіяна КО «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради».

Подібні навчальні екстремальні ситуації – обов’язкові умови для відпрацювання практичних навичок органів управління цивільного захисту з прийняттям рішень щодо захисту населення та організації заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, набуття досвіду, підвищення майстерності і кваліфікації рятувальників, медичних фахівців, співробітників ГУ Національної поліції та інших спеціалізованих служб, щоб у разі справжньої надзвичайної ситуації діяти оперативно, професійно й злагоджено.

За підсумками навчання встановлено, що його мета та основні навчальні цілі були досягнуті.

Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації