Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулася прем’єра фільму про Олену Пчілку, створеного колишніми журналістами “Лтави”

У Полтаві відбулася прем’єра фільму про Олену Пчілку, створеного колишніми журналістами “Лтави”

У Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбувся прем’єрний показ документального фільму «Берегиня Драгоманівського роду» за участі творців фільму.

Стрічку присвячено постаті письменниці, публіцистки, видавця, етнографа, громадської діячки Олени Пчілки, 170-у річницю від дня народження якої відзначають цьогоріч. Її життя тісно пов’язано з Гадячем – тут письменниця народилася, сюди приїздила протягом усього життя, тут провела найщасливіші дитячі, а пізніше, мабуть, найважчі свої роки — після смерті Лесі Українки. Тоді вона рятувалася працею – редагувала часопис “Рідний край”, редакцію якого перенесла до Гадяча, а друкувала в Києві.

“Письменниця Оксана Забужко сказала, що якби видати всю творчу спадщину Олени Пчілки, то вона замінила б собою підручник з літератури. Але такого підручника нема. У радянські часи ім’я Олени Пчілки замовчували, або ж згадували її виключно як дитячу письменницю. Ми ж хотіли показати насамперед її зв’язок з Гадячем”, – розповіла авторка сценарію та керівник проєкту, поетеса та колишня журналістка телебачення “Лтава” Інна Снарська.

Привітала авторів з прем’єрою та поділилася планами майбутніх проєктів директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

 

В основу стрічки лягли уривки з нарисів Олени Пчілки “Золоті дні дитячого віку”, “Спогади про Михайла Драгоманова”  та ін., свідчення місцевих жителів. У створенні фільму взяла участь ціла команда колишніх “лтавівців” – оператор Дмитро Старіков, звукорежисер Леонід Сорокін, а образ Олени Пчілки втілила Інна Гончар. Фільм створений на замовлення Гадяцької міської ради.

На презентацію завітали ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Степаненко,  представники Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, голова обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” та ін.