Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вчителі STEM-предметів з 4 областей України розроблятимуть гендерно-чутливі проєкти для шкіл

У Полтаві вчителі STEM-предметів з 4 областей України розроблятимуть гендерно-чутливі проєкти для шкіл

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення проведуть Хакатон “STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи”. Це вже шостий хакатон для вчителів STEM-предметів, який допомагає впроваджувати інноваційні підходи викладання STEM-уроків у школах. Партнер хакатону – Інститут модернізації змісту освіти МОН.

У Полтаві захід відбуватиметься з 10:00 до 17:00, 28 – 30 листопада в офісі ГО “Нова Полтава” (вул. Котляревського, 6).

STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інжиніринг (Engineering) та математику (Mathematics).

За результатами загальноукраїнського соціологічного опитування молоді 2017 року, дівчата загалом утричі менше, ніж хлопці, орієнтовані на опанування однієї із STEM-професій “інженер”. Якщо у 2010/2011 н.р. кількість жінок, які прагнуть здобути інженерну освіту становила майже 27%, то на сьогодні їхня частка скоротилася до 20%. Мета Заходу – спільно розробити проєкти та методики, які допоможуть перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів та знайти інноваційні рішення щодо створення умов, які сприятимуть зацікавленості учнівської молоді вибором STEM-професій.

З поміж 200 отриманих заявок, до участі у хакатоні було обрано 45 вчителів та вчительок технічних та природничих спеціальностей з невеликих міст та сіл Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей. Найбільший інтерес до участі виявили вчителі інформатики, математики та біології. Серед учасників також будуть вчителі хімії, географії, фізики та астрономії, які прагнуть залучити більшу кількість дівчат до науки.

Протягом трьох днів, разом із менторами вчителі працюватимуть над розробкою власних STEM-рішень, які презентують на фіналі хакатону. У програмі заходу – майстер-класи від експертів з ефективних презентацій та пітчингу, сесія з дизайн-мислення та гендерної чутливості, представлення розроблених проєктів, нагородження учасників та учасниць подарунками та допомога з втіленням проєктів у майбутньому.

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді.

поширити новину: