Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували унікальну книгу про Котелевщину

У Краєзнавчому музеї Полтави презентували унікальну книгу про Котелевщину

Наукове видання “Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район” створювався протягом декількох років.

За словами авторів книги, проєкт є продовженням досліджень про багатство культурної та історичної спадщини регіону загалом та Котелевщини зокрема.

“Якщо говорити про Котелевщину, то через те, що археологія є моєю профільною роботою, то відзначив би пам’ятки національного значення — Майдан Розрита Могила та, звісно, Більське городище. Також на увагу заслуговує Свято — Троїцький храм та пам’ятки природи”, – зазначив директор історико-культурного заповідника “Більськ” Ігор Корост.

“Я люблю Котелевщину, тому що велика частина свого археологічного життя пов’язана з Більським городищем. Я сподіваюсь, що Більське городище та загалом археологія дасть нам не одну нагоду у такому товаристві презентувати інші книги про історії Котелевського краю”, – розповів заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Загалом до книги увійшло 545 статей про пам’ятки району. З них 311 присвячені пам’яткам археології, 197 − історії, 17 − архітектури, 2 − техніки, 18 − природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто одночасно є пам’ятками історії та техніки, а також історії та археології. У підготовці видання взяли участь працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Центру охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради, вчені Полтави та краєзнавці Котелевського району. Загалом книга є наслідком кількарічної науково-дослідницької роботи 49 авторів.

Протягом кількох років науковцями здійснили експедиції територією Котелевського району. Провели дослідження вже відомих пам’яток всіх видів, а також знайдені раніше невідомі об’єкти культурної спадщини.

“Дуже приємно, що два наших потужних заклади працювали над створенням цієї книги — Більський історико — культурний заповідник та Полтавський краєзнавчий музей. Також вдячні Котелевській райдержадміністрації за підтримку та допомогу у роботі”, – зазначила директор Департамент культури та туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Під час заходу авторам книги та тим, хто допомагав створювати її, вручили пам’ятні грамоти та нагороди.