Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували проєкт створення індустріального парку

У Полтаві презентували проєкт створення індустріального парку

19 листопада в КО «Інститут розвитку міста» відбувся круглий стіл «Обговорення дорожньої карти створення індустріального парку в Полтаві».

Під час круглого столу учасники обговорили переваги, можливості створення індустріальних парків та досвід компанії «ЕВОН» у цій сфері, практичні поради втілення ідеї від міст Коростеня та Кременчука, а також презентували проєкт створення індустріального парку у Полтаві, повідомляють у міській раді.

Індустріальний парк — це облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники цього парку можуть здійснювати різноманітну діяльність:

– господарську у сфері переробної промисловості,

– науково-дослідну,

– діяльність у галузі інформації та телекомунікації тощо.

Перший заступник міського голови Ігор Федій зазначив, що подібний проєкт має стати успішним для нашого міста.

— В Україні вже давно практикують різні напрямки фінансування та залучення інвестицій в індустріальний розвиток територій. Створення індустріальних парків дасть Полтаві чимало можливостей для свого розвитку: залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, збалансування регіонального розвитку, підтримка місцевих виробників, сприяння малому та середньому підприємництву. Тому ми однозначно плануємо підтримати цю ініціативу та надалі сприяти покращенню індустріального комфорту міста.

Як переконує Валерій Кирилко, директор компанії «ЕВОН», що займається організацією та розробкою індустріальних парків, вони створюються не менше ніж на 30 років.

— Послідовність створення парку має чимало складових: обирається територія, розробляється концепція, робиться офіційне декларування про створення парку та його включення до єдиного реєстру ІП України, де сьогодні є вже 42 подібних парків, обирається керуюча компанія, укладається договір, далі проводяться меморандуми з потенційними учасниками фінансування і наступні етапи — будування, запуск та розвиток індустріального парку.

Директор архітектури, професор та головний фахівець «Інституту розвитку» міста Вадим Вадімов проаналізував ситуацію у Полтаві. Зокрема він зазначив, що подібні індустріальні парки створюються за генеральним планом, який розробили і для нашого міста.

— У Полтаві дуже вчасно виникла тема концепції майбутнього міста, що передбачає покращення промисловості, оновлення діяльності, формування нових робочих місць і нових економічних баз. У нас є достатній резерв для реалізації ідеї закладення індустріальних парків — це 19 % від усієї території міста, що займають промислово-комунальні зони. Надалі ми маємо наміри визначити вектор діяльності у розбудові цих 19%, створюючи не лише індустріальні парки, а й технопарки, кластери (подібні, суміжні або додаткові підприємства з активними каналами для бізнес-транзакцій, комунікацій та діалогу, що поділяють спеціалізовану інфраструктуру, робочі ринки та послуги і мають спільні можливості).

Підсумував обговорення Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»:

– Для Полтави індустріальна зона, де можна розміщати свої підприємства дуже важлива. Тому ми прохаємо підприємців, які мають території, що використовуються лише частково, підготувати їх до того, щоб створити там робочі зони, зробити ці території привабливими. Також немає жодної візуалізації цих ділянок, щоб ми могли бачити, що там можна створити. Наше завдання — довести місту, що індустріальні парки дійсно потрібні та успішно реалізувати цей проєкт у Полтаві.

поширити новину: