Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про учасника АТО Антона Цедіка

У Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені І.П.Котляревського 21 листопада презентували книгу ”Антон ”Еней” Цедік – правдива Душа в пошуках Істини”.

Недарма обрали дату презентації, адже 21 листопада 2013 року в Україні розпочались протестні акції, які згодом переросли в Революцію Гідності. Антон Цедік був учасником як полтавського, так і київського майданів.

Авторами книги є директор Полтавської школи №17 Олена Голтвяниця, вчитель Олена Стоцька, мати Антона Ольга Цедік.

”Ідея написати книгу про Антона Цедіка виникла у директора нашої гімназії Олени Голтвяниці. 2 роки тому, коли я приїхала на Полтавщину і почала працювати у цій гімназії, вона познайомила мене із сім’єю Цедіків. І з тих пір у нас почалась співпраця. На той час ми мали спогади батьків, однокласників, друзів, побратимів, родичів Антона. Крок за кроком ми збирали матеріали для книги. Мама Антона принесла мені його записник, де було багато номерів телефонів людей, з якими він познайомився на майдані під час Революції Гідності і на фронтах на сході України. Ми намагались зв’язатись з кожним. Здається, що моя електронна адреса розійшлась по всій Україні, бо кожного вечора мені надходив лист – теплі, щирі спогади про Антона,” – говорить упорядник книги Олена Стоцька.

Це видання є збіркою спогадів батьків, друзів, наставників, учителів, воїнів-побратимів про непересічну особистість, справжнього патріота Батьківщини, воїна-подвижника, учасника Майдану, Героя АТО Антона Цедіка.

”Я переконана, що наші полеглі учасники АТО/ООС є добрими, світлими людьми. Дуже важко про них говорити в минулому часі, насправді вони живуть у паралельному вимірі, у спогадах, серцях рідних, коханих. Їх життєвий шлях може слугувати життєвими орієнтирами для кожного з нас. Тому не випадково експертна рада з випуску соціально-значущих видань при Полтавській ОДА одноголосно проголосувала за включення цієї книги до плану випуску видань за кошти обласного бюджету у цьому році. Майже весь наклад цієї книги переданий у бібліотечні установи”, – зазначила начальник відділу інформаційно-видавничої діяльності Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Оксана Лісан.

З початком російської збройної агресії проти України Антон Цедік вирішив йти до добровольчого батальйону. У травні потрапив у ”Дніпро-1”, проте згодом його зарахували у склад батальйону «Донбас». Загинув у 2014 році під час виходу з Іловайського котла.

Нагадаємо, цьогоріч на конкурсі ”Краща книга Полтавщини” книга посіла ІІ-е місце у номінації ”Краще прозаїчне видання”

поширити новину: