Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство Україна 

У Полтаві презентували книгу «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

У Полтаві презентували книгу «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

Український інститут національної пам’яті з 2015 року розпочав записувати усні історії людей — свідків подій Революції Гідності у 2013-2014 роках.

З того часу друком вийшла ціла видавнича серія «Майдан від першої особи», що складається з трьох випусків: «45 історій Революції Гідності», «Мистецтво на барикадах», які містять спогади учасників про київські події, і «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Останнє видання вийшло у двох частинах, де охоплені свідки майданів у регіонах.

«Створюючи видання, залучали різних оповідачів, ті, які могли з різних позицій представити своє бачення Майдану. Це були студенти, громадські діячі, політики, митці, медики, священники. Намагались представити Революцію Гідності, як загальноукраїнське явище», – розповідає кандидат історичних наук, працівниця Українського інституту національної пам’яті Тетяна Привалко.

До видання «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» всього по регіонах записано 415 інтерв’ю.

Також у книзі зібрані спогади учасників полтавського майдану — Тетяни Авдєєвої, Андрія Баранова, Петра Ворони, Станіслава Коряка, Віри Маслак, Юліана Матвійчука, Олега Пустовгара, Вікторії Родічевої, Віктора Стеблянка, Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, Романа Матвійчука.

Історії полтавців транслювалися на радіо в тематичній передачі «Нова доба» та на телеканалі «Лтава» в циклі передач «Уроки історії». Аудіо-відеозаписи проводили полтавські журналісти Олександр Бобошко та Сергій Блавацький.

«З цих програм вже вийшли нариси для книги. Ми були більше модераторами, приводили людей в студію, записували. Були визначені певні теми, питання, на яких мали звертати увагу. Більшість людей я знав особисто й до того, але багато з них під час інтерв’ю відкрились з іншого боку. Це були учасники полтавського майдану, хоча дехто з них їздив і на київський майдан», – говорить журналіст «Українське радіо. Лтава» Олександр Бобошко.

«Вже минуло 6 років з тих подій. Я вже не пам’ятаю емоційних подробиць. І цінність цих спогадів у тому, що вони робились “по свіжих слідах”. Вони досить чіткі, емоційно забарвлені. Дійсно, підбирали різних людей. В книзі є спогади Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора. Він описує свої враження, емоції, розповідає про найгарячіші дні майдану. Приміром, коли наприкінці січня 2014 року вирушила хода від облдержадміністрації до Свято-Успенського собору, де він відслужив молебень по загиблим», – розповідає регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Видання «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» можна переглянути на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту