Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентують книгу листування родини Шептицьких

14 листопада у Полтавській обласній універсаьній науковій бібліотеці ім. Колтяревського відбудеться вечір-портрет “Архімандрит Климентій, обвинувачений за віру”, присвячений 150-річчю від дня народження церковного і  громадського діяча,  брата Митрополита Андрея Шептицького. 

В рамках заходу відбудется презентація книги – історико-документального альбому «Блаженний архімандрит Климентій. Листи до рідного брата Станіслава графа Шептицького і родини” та розповідь про неординарну родину Шептицьких. 

До видання увійшли листи, які священномученик Климентій писав до своєї родини від 1881-го до 1945 року і які дають чимало інформації як про стосунки в родині Шептицьких, так і життя в тодішній Галичині. У листах Казимир Шептицький (о. Климент) детально описує своєму братові Станіславу, військовому аташе Австро-Угорської імперії на Далекому Сході у Маньчжурії, останні роки життя їхніх батьків та смерть матері – Софії Шептицької. З них ми довідуємося про причини вступу в чернече життя автора та перебування в монастирі на Балканах. Надзвичайно цікаво описаний міжвоєнний період у житті родини та факти, пов’язані з діяльністю брата, Митрополита Андрея.

Початок о 13.30, к. 213.