Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У Полтаві, менше ніж за пів року, до поліції надійшло 500 повідомлень про домашнє насильство

У Полтаві, менше ніж за пів року, до поліції надійшло 500 повідомлень про домашнє насильство

Від початку створення мобільної групи реагування на домашнє насильство у Полтаві в липні цього року, поліцейські вручили кривдникам понад півсотні термінових заборонних приписів і склали близько 60 адміністративних матеріалів. Про це, а також про повноваження і чіткий алгоритм дій поліції у таких ситуаціях йшлося на тренінгу у Головному управлінні поліції області, інформує пресслужба поліції Полтавщини.

Новий підхід до цієї проблеми зумовлений змінами у законодавстві, що набули чинності у січні цього року. З появою кримінально-правових засобів впливу на сімейних кривдників змінився і механізм реагування поліції на такі випадки. Зокрема, були створені спеціальні мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства.

Одна з таких груп у липні 2019-го з’явилася і в Полтаві. У складі групи працюють 12 дільничних офіцерів поліції.

Як повідомив старший інспектор управління превентивної діяльності Роман Дорош, дільничні офіцери, які виїжджають на такі виклики у складі мобільної групи, під час тренінгу розглянули найбільш актуальні питання, що виникають на практиці. Серед них – комплексна допомога постраждалим від насильства, обсяг повноважень і межі компетенції поліцейських.

Довідково. Етапи дій мобільної групи після отримання повідомлення про домашнє насильство від диспетчера Центру “102”:

– направлення наряду поліції за відповідною адресою;

– деескалація конфлікту та оцінка ризиків;

– консультування потерпілої сторони про її права та перелік послуг, які вона може отримувати (безоплатна вторинна правова допомога, можливість звернення до суду щодо ухвалення обмежувального припису, розлучення, відшкодування збитків тощо або проходження програми соціально-психологічної реабілітації);

– винесення кривдникові тимчасового заборонного припису строком на 10 діб (зобов’язання залишити місце проживання постраждалої особи; заборона на вхід і перебування в місці проживання постраждалої; заборона контактувати з постраждалою);

– оформлення адміністративних матеріалів або відкриття кримінального провадження (у разі наявності складу злочину);

– направлення матеріалів до суду, який визначатиме вид і міру покарання для “кривдника”.

поширити новину: