Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей провели захід «Я маю право знати свої права!»

У Полтаві для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей провели захід «Я маю право знати свої права!»

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини – день взаєморозуміння дітей, підтримки діяльності, яка спрямована на забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

Саме у цей день, 20 листопада 1959 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989-го – Конвенцію про права дитини. Цьогоріч у Всесвітній день дитини відзначають 30-ту річницю прийняття Конвенції про права дитини.

Дотримання прав дитини і повага до дитини має бути основним вектором розвитку нашого суспільства, дружнього до дітей. Вирішення цих завдань можливе лише шляхом діалогу і активних дій. Саме тоді діти зможуть гармонійно розвивати свої таланти та здібності. Адже яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки дорослих.

З нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей 19 листопада фахівці служби у справах дітей облдержадміністрації у комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради провели захід «Я маю право знати свої права!», повідомляють у Полтавській ОДА.

Дітей із нагоди свята привітали регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ірина Фоменко та начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Полтавській області Ірина Москаленко.

Під час свята майже 50 хлопчиків і дівчаток взяли участь у різних конкурсах із правової тематики, розкрили свої таланти й творчі здібності, отримали цікаві ігри від служби у справах дітей облдержадміністрації.

Довідково. Конвенція про права дитини – основний документ, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини. Вона була ратифікована Україною 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.

Це перший і основний міжнародно-правовий документ обов’язкового характеру, присвячений широкому спектру прав дитини. Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

поширити новину: