Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У пологовому будинку Полтави планують створити відділення другого етапу виходжування новонароджених дітей

У пологовому будинку Полтави планують створити відділення другого етапу виходжування новонароджених дітей

На базі Комунального підприємства «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» планують організувати відділення другого етапу виходжування новонароджених дітей.

Такі плани обговорили сьогодні перший заступник міського голови Ігор Федій, депутат міської ради Олег Бєлоножко, Вікторія Лоза та директор пологового будинку Наталія Удовицька, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Створення відділення нині є необхідним: це вимога Національної служби здоров’я України. Для цього пологовий будинок має і матеріальну базу, і кадровий потенціал. Усі лікарі пройшли навчання, існує локальна комп’ютерна мережа.

“На сьогодні виникла нагальна потреба організувати та дообладнати відділення другого етапу виходжування новонароджених дітей. А саме недоношених дітей. Нині пологовий змушений на третю, четверту, чи п’яту добу дітей з відділення інтенсивної терапії новонароджених переводити на другий етап виходжування до Дитячої міської клінічної лікарні, що розташована у мікрорайоні «Левада». Безумовно, це погіршує стан новонароджених дітей. Особливо у холодний період року це затрудняє збереження теплового ланцюжка. Тому, такі дітки повинні лишатися аж до виписки у пологовому стаціонарі. Є й відповідна постанова, що регламентує надання медичних послуг в умовах реформування галузі охорони здоров’я у нашій державі”, – розповіла Наталія Удовицька.

За новими вимогами НСЗУ, лікувальні заклади повинні забезпечити другий етап виходжування недоношених новонароджених. Якщо ж відділення не створять, то з 1 квітня НСЗУ не підпише з КП договір і воно не зможе надавати дані послуги.

“Нині приміщення потребує реконструкції. Це відділення необхідне. Це важливо зробити саме у 2020 році, бо йде реформа і впроваджується нова система фінансування. Для того, щоб наш пологовий будинок відповідав вимогам НСЗУ, маємо підвищити його рівень. Якщо зробимо це зараз, то у подальшому місцевому бюджету буде легше”, – зазначила Вікторія Лоза.

Підтримує такі ініціативи і депутатський корпус міськради, зокрема депутат Олег Бєлоножко:

“Плануємо зробити таке відділення на базі нашого міського пологового будинку. У цьому є гостра необхідність. У перспективі на майбутній бюджетний рік ми будемо закладати гроші не на фонтани чи будівництво якоїсь незрозумілої інфраструктури, а на конкретні соціальні об’єкти – дитячі садочки, школи, лікарні”, – підсумував Бєлоножко.

Зазначимо, що нині персонал міського клінічного пологового будинку забезпечує амбулаторною акушерсько-гінекологічною та неонатальною допомогою жіноче населення міста Полтави, Диканського, Машівського, Котелевського, Новосанжарського, Зіньківського районів області.

поширити новину: