Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мінсоцполітики збережуть виплати при народженні дітей

У Мінсоцполітики збережуть виплати при народженні дітей

У Міністерстві соціальної політики хотіли переглянути механізми виплати при народженні дітей. Зокрема, запровадити лише адресну допомогу при народженні тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат.

Але після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийняли рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

“Сьогодні у ЗМІ розійшлася новина про те, що влада може скасувати виплати при народженні дитини для сотень тисяч сімей. Відповідне припущення ґрунтується на одному з пунктів законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким Міністерство соціальної політики відв’язує понад 150 виплат від прожиткового мінімуму – щоб допомогти тим, хто цього справді потребує: малозабезпеченим сім’ям та пенсіонерам. Крім того, однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн)”, – пише Соколовська.

За словами міністра, відповідна пропозиція була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. Ідея була в тому, щоб змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує.

Втім, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей.