Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У Міноборони вважають, що у школах мають навчати інфобезпеці

У Міноборони вважають, що у школах мають навчати інфобезпеці

Міністр оборони Андрій Загороднюк наголошує на необхідності вивчення у школі принципів інформаційної та кібернетичної безпеки.

Про це він сказав під час участі у щорічному Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, пише портал Освіта.ua з посиланням на Міністерство оборони.

Зокрема, виступаючи на панельній дискусії з тематики гібридного впливу та кіберзагроз Андрій Загороднюк наголосив на тому, що на сьогодні Україна є країною, яка не лише протистоїть збройній агресії, а фактично стала й «полем битви» і постійно відбиває атаки – як в інформаційному, так і в кібернетичному просторі.

«Ми постійно вчимося, багато чого знаємо і розуміємо. Ми вже навчилися відбивати такі атаки, але простір постійно розвивається, спонукаючи нас діяти набагато активніше. Сьогодні багато країн інвестують в розвиток кібернетичного напряму, але, на жаль, ми ніколи не будемо діяти швидше ніж ті, хто цілеспрямовано розробляє нові форми ведення інформаційних і кібернетичних війн. Тому єдиним можливим фактором спротиву є загальні зусилля країн, а також людей, які в них проживають, протистояти таким викликам», – зазначив Андрій Загороднюк.

На думку міністра, це має викладатися у школах, аби змалечку навчати громадян, як відрізняти правду від неправди, як перевіряти інформацію і дотримуватися «цифрової гігієни».

У якості прикладу Андрій Загороднюк навів досвід Бельгії, де наразі школярі проходять такі уроки і навчаються орієнтуватися в інформаційних потоках. Міністр оборони також підкреслив, що подібні приклади мають стати загальним підходом та однією зі складових загальної культури людей.

поширити новину: