Ви тут:
Культура Суспільство 

У Києві презентували новаторський фільм про мову “Соловей співає”

У Києві презентували новаторський фільм про мову “Соловей співає”

У Київському Будинку кіно презентували документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має», який є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Фільм знімався в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великобританії.

Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Вони намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгення та спротив?»

 

Автори фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю.

Глядачі вже поділилися своїми враженнями у соцмережах.

“Зала переповнена, люди стоять в проходах. Автори говорять те саме, що і я кажу на своїх лекціях. Коли кажу, що САМОБУТНІСТЬ – це перша базова національна цінність Українців, а Українська Мова це її основа! Саме тому будь який окупант перш за все намагався її знищити передовсім”, – пише Микола Ляхович.

“Щоб ви розуміли, черга на фільм про українську мову “Соловей співає” довша, ніж на концерт гурту “Пирятин” два тижні тому. Зал в Будинку кіно битком забитий і ще люди підходять. От шо значить #МоваНаЧасі”, – зазначає співробітниця УІНП Іванна Кобєлева.