Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці з офіційним візитом перебуває делегація польського міста-побратима Бидгощ

У Кременчуці з офіційним візитом перебуває делегація польського міста-побратима Бидгощ

Міський голова Кременчука Віталій Малецький провів зустріч із делегацією польського міста-побратима Бидгоща, яка з офіційним візитом перебуває в нашому місті. Участь у заході взяли перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Ольга Усанова, заступник директора з міжнародної діяльності КП «Інститут розвитку Кременчука». Присутніми на зустрічі з польської сторони були заступник Президента міста Бидгощ Міхал Штибель і керівник відділу промоції міста Бидгощ Лукаш Крупа.

Вітаючи польських друзів, міський голова Кременчука Віталій Малецький підкреслив, що Кременчук – наддніпрянське місто з давньою історією з польським слідом. Напевно тому відносини кременчужан із поляками є міцними та довготривалими. Вони перебувають у постійному розвитку. Знайомство жителів Кременчука з містом Бидгощ розпочалося з діяльності народної дипломатії. На сьогоднішній день співпраця наших міст вийшла на новий рівень, зокрема, в галузях освіти, охорони здоров’я тощо. Керівник міста висловив сподівання, що надалі Кременчук і Бидгощ зміцнюватимуть свої побратимські та партнерські зв’язки, реалізовуючи спільні проекти та програми в економічній сфері. Тим паче, що старт цьому виду співпраці в Кременчуці вже дано представниками польської діаспори, зазначають у Кременчуцькій міськраді.

Віталій Малецький підкреслив, що Бидгощ і Кременчук є не тільки давніми партнерами, а й, наприклад, в галузі вагонобудування – конкурентами. Разом із тим, така конкуренція спонукає місцевих роботодавців створювати комфортні умови праці на своїх підприємства та підвищувати заробітну плату з метою недопущення відтоку кваліфікованих кадрів .

У рамках офіційної зустрічі Віталій Малецький та гості з Республіка Польща обговорили питання щодо необхідності розвитку спільних проектів у сфері професійного навчання молоді. Між іншим керівник міста звернув увагу на тому, що таке навчання має відповідати європейським стандартам і мати адаптовані до різних ринків праці програми. Воно також повинно забезпечувати молодь обох міст-побратимів не тільки базою професійних вмінь і навичок, а й мовними практиками.

Заступник Президента міста Бидгощ Міхал Штибель зазначив, що співпраця Бигоща та Кременчука розпочалася ще в 2004 році. Він підкреслив, що польська сторона підтримує всі ініціативи влади Кременчука стосовно подальшого співробітництва, зокрема, пообіцяв підтримку в соціалізації в польському суспільстві кременчужан, яких наразі багато навчаються та працюють у Бидгощі

поширити новину: