Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці розпочали впроваджувати платформу “Муніципальний індекс благополуччя молоді”

У Кременчуці розпочали впроваджувати платформу “Муніципальний індекс благополуччя молоді”

У Кременчуці дали старт впровадженню платформи “Муніципальний індекс благополуччя молоді”.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що Кременчук, як  місто молодих і прогресивних людей, знають у всій Україні. Його по праву можна назвати справжньою молодіжною столицею України, незважаючи на те, що офіційно цей статус віддали  іншому українському місту. Наступного року кременчуцька молодь знову братимуть участь у національному конкурсі на присвоєння звання «Молодіжна столиця України». І цього разу перемога має стати обов’язково нашою, бо саме у Кременчуці молодь має великі можливості для самореалізації, повідомляє пресслужба Кременчуцької міської ради. Підтвердженням цьому є і результати досліджень Фонду ООН у галузі народонаселення щодо впливу молоді на муніципальні процеси, на прийняття доленосних рішень для міста, ініціаторами яких та безпосередніми учасниками є молоді люди.

Керівник міста підкреслив, що міська влада завжди підтримує ініціативи та прагнення молоді. Муніципальна політика щодо дітей та молоді, а також форма співпраці міської влади Кременчука з молодіжними громадськими об’єднаннями визнана однією з найкращих в Україні. Багато років поспіль місто Кременчук активно співпрацює з міжнародними агенціями, зокрема з ЮНІСЕФ та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Завдяки плідній співпраці з цими організаціями щорічно реалізуються цікаві та корисні проекти для молоді нашого міста. Серед спільних успішних проектів, що  проводиться у Кременчуці за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення є «Кременчуцька академія волонтерства», Міжрегіональний молодіжний форум, пілотний проект «Skills Labs: власна справа та успішна кар’єра» та інші.   

У рамках зустрічі презентували муніципальної платформи Індексу благополуччя молоді. Варто зазначити, що з 4 листопада 2019 року Кременчук вимірював 7 показників благополуччя за допомогою унікального онлайн-інструменту – Індексу благополуччя молоді.

Зокрема, Індекс благополуччя молоді – інструмент, який дозволяє виміряти стан благополуччя у місті за 7-ома показниками: освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному та громадському житті, інформаційні, комунікаційні технології, безпека та захищеність.  Наявність інструменту для оцінки та моніторингу благополуччя молоді на місцевому рівні є корисним для України, де відбувається реформа децентралізації, і де громади розробляють та проводять свою місцеву молодіжну політику, програми та проекти.

Як зазначила програмна асистентка з питань молоді Фонду ООН у галузі народонаселення Наталя Мартиненко, окрім можливості виміряти благополуччя, Індекс є чудовим інструментом для залучення молоді до прийнятті рішень у власному місті та для того, щоб відчути себе господарями свого міста. Онлайн-платформа, де розміщений Індекс, є порталом для небайдужої молоді, яка хоче впливати на майбутнє. Вона наголосила, що для Кременчука добробут молоді є пріоритетом у впровадженні місцевої політики і розгортання платформи Індексу благополуччя молоді.  

Заступник міського голови Ольга Усанова зазначила, що Кременчук впроваджує платформу «Муніципальний індекс благополуччя молоді», яка діятиме на постійній основі та дасть можливість відслідковувати реальні проблеми молоді міста, отримувати пропозиції та зауваження щодо напрямків розвитку. І це, безумовно, є ще одним каналом комунікації між міською владою та молоддю для вирішення питань та проблем, які виникають в місті, зокрема і молодіжній політиці. Сучасна платформа допоможе визначити вектори діяльності для досягнення статусу міста дружнього для дітей та молоді.

Як вважає Лілія Самойленко, активістка руху Тінерджайзер у Кременчуці, Індекс є важливим і, водночас, простим механізмом для висловлення своєї думки щодо різних сфер життя міста, і ми щасливі, що будь-яка молода людина, яка проживає в Кременчуці, може долучитися та її думку буде враховано. Молодь Кременчука може ділитися своїми думками не лише в Інстаграмі та Фейсбуці, але й тут, де безпосередньо можна вплинути на рішення свого міста.

Участь в опитуванні щодо визначення індексу благополуччя кременчуцької молоді можна взяти за посиланням https://ibm.kremen.gov.ua/