Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У кременчуцьких закладах освіти удосконалюють харчування

У кременчуцьких закладах освіти удосконалюють харчування

У Кременчуці спеціально створені робочі групи вивчали питання удосконалення організації харчування у закладах освіти міста та структури заробітної плати працівників кухні. Опрацювавши питання, підняті у депутатському зверненні, озвученому на одному із пленарних засідань Кременчуцької міської ради, члени робочої групи надали свої пропозиції щодо урізноманітнення меню харчування учнів, необхідності виділення додаткових коштів на ремонт покращення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти (плит, духових шаф, електричних пателень, м’ясорубок, картоплечисток тощо).

Як повідомили у Кременчуцькій міськраді, керівникам начальних пропонують збільшити тривалість перерв( не менше 15 хвили), коли учні харчуються у їдальні. Серед інших пропозицій – активізувати просвітницьку роботу серед учнів щодо здорового збалансованого харчування, посилити роботу серед батьків щодо культури харчування їх дітей, збільшити вартість сніданків та обідів для дітей пільгових категорій. Враховуючи те, що на державному рівні відсутні чіткі нормативні документи щодо організації харчування дітей у закладах загальної середньої освіти, планують розробити міський порядок організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.

Щодо низької заробітної плати працівників кухні, то враховуючи те, що її структура регламентована чинними нормативними документами, члени робочої групи пропонують збільшувати заробітну плату працівникам кухні за рахунок виплати щомісячної премії в межах затвердженого фонду оплати праці. Це питання буде представлено в бюджетному запиті на розгляд депутатів на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міської ради, яка відбудеться у грудні 2019 року.

За словами заступника міського голови Ольги Усанової, процес організації дитячого харчування знаходиться під постійною увагою керівників міста та фахівців департаменту освіти. Враховуючи важливість для дітей якісного харчування, у Кременчуці з 2016 року місто взяло на себе вирішення цього питання, адже держава відмовилася забезпечувати фінансування харчування учнів молодшої школи. У нашому місті учні 1-4 класів та діти пільгових категорій харчуються у закладах загальної середньої освіти безоплатно за рахунок коштів міського бюджету.

Ольга Усанова підкреслює, що це потрібно для того, щоб перехід від дитячого садочку до школи для молодших школярів був безболісним, щоб у них не порушився режим харчування і це негативно не впливало на їх здоров’я. В цілому скарг від батьків на якість харчування в школах немає, але змінювати щось у раціоні харчування звичайно потрібно. Про те, на думку заступника міського голови, ці зміни повинні бути корисними, вони не повинні наближувати дитяче меню до фастфуду.

поширити новину: