Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У 2020 році необхідно забезпечити стовідсоткове наповнення дитячих позашкільних таборів відпочинку, – Олександр Біленький

У 2020 році необхідно забезпечити стовідсоткове наповнення дитячих позашкільних таборів відпочинку, – Олександр Біленький

4 листопада, під час апаратної наради, заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко та начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти Полтавської ОДА Сергій Рибалко підбили підсумки проведення в області літньої оздоровчої кампанії в 2019 році та окреслили основні завдання з реалізації обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 рік.

“Завдяки здійсненим заходам щодо забезпечення оздоровчої кампанії в 2019 році організованими формами відпочинку та оздоровлення охоплено 74,6 тис. дітей, що складає 51,9 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. 70 % дітей (50,9 тис. дітей) із загальної кількості охоплено оздоровленням та відпочинком із використанням обласного та місцевих бюджетів. Із загальної кількості охоплених дітей 37,2 тис. дітей забезпечено оздоровчими послугами”, – повідомила Наталія Шкоденко.

Організованими формами відпочинку та оздоровлення охоплено 46,6 тис. дітей, які потребують особливої соціальної уваги й підтримки, що складає 54 % від загальної кількості дітей пільгових категорій. Особлива увага органів виконавчої влади та місцевого самоврядування приділялась оздоровленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (1782 дітей, 86%), дітей, батьки яких загинули в зоні проведення ООС (133 дитини, 100 %), дітей учасників бойових дій, учасників ООС (2964 дитини, 83 %) та дітей, які виховуються в сім’ях вимушено переселених осіб (714 дітей, 31 %).

“За рахунок коштів обласного бюджету влітку поточного року оздоровлено 393 дитини, які проживають у населених пунктах Донецької і Луганської областей, розташованих на лінії зіткнення, та 2057 дітей пільгових категорій області”, – зазначила Наталія Шкоденко.

Протягом оздоровчого сезону в області працювало 27 позаміських дитячих закладів. Термін оздоровчої зміни в усіх позаміських закладах – 21 день, середня вартість путівки – 7578 грн для дитини з 11 до 17 років та 7452 грн для дитини до 10 років, харчування – від 100 до 150 грн на добу. Оздоровленням та відпочинком охоплено 17,9 тис. дітей, із яких 13,4 тис. дітей охоплено із використанням обласного та місцевих бюджетів. Середня наповнюваність позаміських закладів – 90 %, що на рівні минулого року.

“За даними органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад влітку 2019 року при закладах загальної, середньої та позашкільної освіти області працювало 728 закладів відпочинку на 34 523 дитини”, – повідомив Сергій Рибалко.

“Ми готові разом з органами місцевого самоврядування співфінансувати путівки в дитячі оздоровчі табори, де діти мають можливість добре відпочити. Проте їх наповнюваність складає лише 87 відсотків. Разом з тим, є питання щодо роботи пришкільних дитячих таборів, в яких, як правило, відсутні належні умови для оздоровлення та відпочинку дітей. Тому завдання влади – забезпечити в 2020 році стовідсоткове наповнення саме дитячих позашкільних таборів відпочинку”, – сказав Олександр Біленький.

Також голова обласної ради наголосив на важливості передбачити в обласній програмі кошти для оздоровлення дітей із лінії розмежування.

“Необхідно, щоб діти оздоровлювались у таборах відпочинку та оздоровлення, а не у пришкільних таборах”, – додав т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.