Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Стипендіат фонду «Повір у себе» з Кобеляк сконструював екологічний транспорт — електровелосипед

Стипендіат фонду «Повір у себе» з Кобеляк сконструював екологічний транспорт — електровелосипед

Михайло Ісип родом із Кобеляк. Зараз він — один із стипендіатів благодійного фонду «Повір у себе», заснованого Віктором та Іриною Іванчиками. Юний винахідник навчається у Київському політехнічному інституті на факультеті електроенерготехніки й автоматики. 

Нині хлопець вдосконалює проєкт дешевого та екологічного транспорту для школярів і студентів — електровелосипед, прототип якого розробив під час участі у спільному проєкті благодійного фонду та агропромхолдингу «Астарта-Київ» «Підйомі».

Фонд «Повір у себе» оплачує Михайлове проживання у гуртожитку та стипендію за успішне навчання. 

— Про фонд мені розповів батько. Він зв’язався з менторами та допоміг успішно подати заявку. Так я познайомився з талановитими цілеспрямованими людьми. Відчув, що рухаюся у правильному напрямку,розповідає Михайло.

Фонд та агропромхолдинг «Астарта-Київ» влаштовують різноманітні заходи для молоді — фестивалі, конференції, зустрічі з відомими людьми. Юний винахідник відвідав форум, присвячений дню народження «Повір у себе». Але найбільше вражень отримав у таборі «Підйом», що відбувся у березні у селі Світлогірське Кобеляцького району.

— Програма надзвичайно насичена. На лекціях дізнавалися про етапи створення соціальних проектів. За три дні, окрім занять, встигли сформувати й презентувати власні ідеї. Найкращі розробки отримали фінансування від «Астарти-Київ», — говорить майбутній інженер.

Над реалізацією проєкту електровелосипеда Михайло працював два місяці. Найскладніша частина — підбір комплектуючих. Важливо було зберегти баланс між ціною та якістю. У роботі допоміг аналіз подібних велосипедів в інтернеті.

—  Розробка цікавила мене і з наукової, і з соціальної точок зору. У школярів та студентів немає альтернативного виду транспорту. Електровелосипед корисний для здоров’я, екологічний та бюджетний, — розповідає Михайло.

Аналогічні моделі можна знайти у продажу, але проєкт Михайла суттєво дешевший.

— За два місяці зібрав робочий прототип, але ідея значно масштабніша. Зараз освіта дозволяє вдосконалити модель. У планах — почати масовий випуск і забезпечити транспортом навчальні заклади країни, зазначив винахідник.

Напрямок навчання Михайло обрав не випадково. З дитинства мріяв стати науковцем. Пізніше зрозумів — цікавіша професія інженера.

— Дуже вдячний фонду. Повірили у мене й допомогли реалізувати одразу дві мети: отримувати бажану освіту та зробити перший крок у науковій діяльності, — зізнається хлопець.

Довідка: Благодійний фонд «Повір в себе» створений  у 2009 році Віктором та Іриною Іванчиками. Неприбуткова організація підтримує талановитих дітей із сільської місцевості. 

поширити новину: