Ви тут:
Суспільство Україна 

США передадуть Україні ще три катери класу “Island”

США передадуть Україні ще три катери класу “Island”

Ще три катери класу “Island” отримають військово-морські сили України від Сполучених Штатів Америки. Про це заявив виконувач обов’язків голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон під час офіційної церемонії прийняття двох перших катерів цього ж класу, USCGC Cushing (WPB-1321) і USCGC Drummond (WPB-1323), до складу ВМСУ. Про їх отримання Україна домовилася ще у 2014 році, але отримала їх тільки в жовтні 2019.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

“Ці катери розширять оперативні можливості українського флоту та підвищать потенціал реагування для захисту суверенітету і територіальної цілісності. Катери також забезпечують ситуативну обізнаність поблизу берегової лінії та допоможуть боротися із контрабандою”, – заявив Пеннінгтоі.

Коли катери стали українськими, вони отримали назви Р190 “Слов’янськ” і Р191 “Старобільськ”. США передала їх Україні за програмою “Надлишкового оборонного обладнання”.

Три нових катери будуть передані Україні від Берегової охорони США за тою ж програмою. Це будуть “Island” USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) і USCGC Kiska (WPB-1336). Всього за офіційними підрахунками об’єм американської допомоги для України становить 1,6 мільярда доларів.

“Україна отримала катери безкоштовно, але заплатила за їх перевезення та обладнання. Особовий склад проходив навчання в Сполучених Штатах, в Балтиморі. В Одесі два катери вже виходили у відкрите море”, – йдеться у повідомленні.