Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

СБУ затримала вимагачів на Полтавщині та в інших областях України

СБУ затримала вимагачів на Полтавщині та в інших областях України

У межах захисту легального бізнесу та протидії оргзлочинності Служба безпеки України блокувала діяльність кримінальних груп, які тероризували комерсантів та представників органів державної влади у п’яти регіонах країни.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

У Кременчуці група вимагачів маскувалась під охоронну фірму. Через залякування та розбій вони змушували представників місцевих комерційних структур платити їм “данину”.

В Одесі співробітники спецслужби припинили діяльність організованого угруповання, учасники якого шантажували голову однієї з місцевих селищних рад. Зловмисники погрожували посадовцю кримінальним переслідуванням. За владнання проблеми вони вимагали у чоловіка $100 тисяч готівкою та виділити підконтрольним їм комерційним структурам землю на узбережжі Чорного моря орієнтовною вартістю $400 тисяч.

Наразі організатору та одному з активних учасників угруповання здійснено повідомлення про підозру у вимаганні.

У цьому ж регіоні правоохоронці викрили ще одну кримінальну групу. Мішенями зловмисників були підприємці з Одеської та Миколаївської областей.

Організоване угруповання вимагачів діяло також на Закарпатті. Провокуючи штучні конфліктні ситуації, зловмисники вибивали у комерсантів неіснуючі борги.

Ще два кримінальні угруповання, учасники яких причетні до викрадення та катування людей, СБУ викрила на Миколаївщині та Дніпропетровщині.

“За вказаними фактами відкрито кримінальні провадження. Тривають слідчі дії для встановлення всіх учасників кримінальних угруповань та обставин їхньої протиправної діяльності”, – йдеться у повідомленні.