Ви тут:
Суспільство 

РПЦ розірвала стосунки з Грецькою церквою через визнання ПЦУ

РПЦ розірвала стосунки з Грецькою церквою через визнання ПЦУ

Російська Православна Церква вже цієї неділі припинила євхаристійне спілкування з главою Елладської Церкви, повідомив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Іларіон.  

“Ми сказали, якщо Архиєпископ Афінський офіційно визнає український розкол, тоді його ім’я буде викреслено з диптихів Російської Православної Церкви. Що це означає? Це означає, що, коли Патріарх буде здійснювати Богослужіння, він не буде поминати Афінського Архиєпископа, як він вже не згадує Константинопольського Патріарха. Це означає, що ми припиняємо євхаристійне спілкування з Афінським Архиєпископом “, – заявив митрополит Іларіон в ефірі телеканалу ” Росія-24 “, повідомляє Інтерфакс-релігія.

У той же час, додав він, це не означає, що РПЦ припиняє спілкування з усією Елладської Церквою.

“Ми як і раніше будемо зберігати спілкування з усіма тими архиєреями, які не визнають український розкол, а такі в Елладській Церкві є”, – зазначив митрополит.

Як повідомляла РІСУ, 28 жовтня Предстоятелю ПЦУ Епіфанію надійшов лист від Священного Синоду Елладської Православної Церкви за підписом Архиєпископа Афінського і всієї Еллади Єроніма ІІ. Представники Елладської Церкви у ньому заявили, що визнають ПЦУ і тепер між ними та українцями немає жодних роз’єднуючих перепон. Нагадаємо, 12 жовтня Елладська церква визнала Православну церкву України на чолі з митрополитом Епіфанієм.