Ви тут:
Суспільство Україна 

Розмір пільги на оплату ЖКГ для пільговиків залишається незмінним

Розмір пільги на оплату ЖКГ для пільговиків залишається незмінним

З 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі. У жовтні 2019 року пільги у безготівковій формі призначені без звернення пільговика.

Для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг у межах встановлених соціальних нормативів залишається незмінним.

Як проводити оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням пільги?

Перерахування коштів за надані пільги у грошовій безготівковій формі надавачам послуг проводиться через АТ «Ощадбанк». Усе відбувається автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ «Ощадбанк» формують онлайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховує їм пільгу (до 18 числа наступного місяця). Про стан проведених розрахунків за послуги та про те, скільки залишається заплатити за житлово-комунальні послуги, АТ «Ощадбанк» відразу інформуватиме пільговика смс-повідомленням на номер мобільного телефону.

Важливо! Перерахування коштів за надані пільги (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) буде проводитися у встановленій законодавством послідовності, а саме за:
1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);
2) гаряче водопостачання;
3) централізоване водопостачання та водовідведення;
4) постачання електричної енергії на освітлення;
5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;
6) вивезення побутових відходів;
7) послуги з управління багатоквартирним будинком;
8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Звертаємо увагу, що оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення, а саме у сумі, яка зазначена в смс-повідомленні (це різниця між вартістю фактично спожитих послуг та перерахованою сумою пільги). За отриманням додаткової інформації з питань щодо призначення та визначення розміру пільг ви може звернутись до управління соціального захисту населення, за місцем отримання пільг.

поширити новину: