Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення ДПС щодо нарахування ЄВ на суми індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу

Роз’яснення ДПС щодо нарахування ЄВ на суми індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу

Відповідно до абзацу восьмого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення для військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, у тому числі тих, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» із змінами та доповненнями та від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» із змінами та доповненнями.

ЄВ для зазначених платників нараховується на суми грошового забезпечення кожної застрахованої особи у розмірі 22 відс. (абзац другий п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464), роз’яснюють у ГУ ДПС у Полтавській області.

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями до складу грошового забезпечення входять:

– посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); 

-одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30 cерпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 704).

Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначений у додатку 15 до Постанови № 704. При цьому суми індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні військовослужбовців не віднесені до зазначеного переліку.

Крім того, згідно з п. 2 розд. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170, одноразова допомога військовослужбовцям при звільненні з військової служби належить до виплат, на які не нараховується ЄВ.

Враховуючи наведене, на суми виплат індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу ЄВ не нараховується.

поширити новину: