Ви тут:
Суспільство Україна 

Режисера фільму про Голодомор “Ціна правди” Агнешку Голланд нагородили орденом княгині Ольги

Режисера фільму про Голодомор “Ціна правди” Агнешку Голланд нагородили орденом княгині Ольги

Режисер фільму “Ціна правди” Агнешка Голланд нагороджена Президентом України Володимиром Зеленським орденом княгині Ольги.

Про це повідомляє 112.ua.

Глава держави Володимир Зеленський відзначив орденом княгині Ольги III ступеня режисера Агнешку Голланд “за вагомий внесок у пам’ять жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор”.

Агнешка Голланд – польський режисер, голова європейської кіноакадемії, лауреат “Золотого глобуса”, дворазова номінантка на премію “Оскар” за фільми “Європа, Європа” (1991) і “В темряві” (2011).

Нагадаємо, 28 листопада на широкі екрани виходить історичний триллер Агнешки Голланд “Ціна правди”, що розповідає історію британського журналіста Гарета Джонса, який в 1933 році відправився в Радянський Союз і на власні очі побачив злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

У листопаді 2008 року колишній президент України Віктор Ющенко посмертно нагородив журналіста Гарета Джонса орденом “За заслуги” III ступеня за вагомий особистий внесок у донесення до світової спільноти правди про геноцид українського народу під час Голодомору 1932-1933 років. Нагорода була вручена племінниці журналіста Маргарет Коллі, церемонія відбулася в Центральному залі Вестмінстерського палацу.

“Фільм “Ціна правди” увійшов у програму фестивалю “Нове британське кіно”, який пройде в кінотеатрі “Жовтень” з 28 листопада по 4 грудня. Почесною гостею кінофестивалю стане режисер Агнешка Голланд. Вона відвідає Київ, щоб особисто представити історичний трилер”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: