Ви тут:
Суспільство Україна 

Пристайко заявив, що Україна може вийти з мінських угод

Пристайко заявив, що Україна може вийти з мінських угод

Якщо під час зустрічі у нормандському форматі сторони не досягнуть згоди, Україна може вийти з мінських угод. При цьому дата спільного саміту між Україною, Росією, Францією та Німеччиною вже є, в Києві ж чекають на продуктивну розмову.

Про це повідомляє “24 канал”.

Тим паче, всі умови для зустрічі лідерів “нормандської четвірки” Україна вже виконала. Це – провела розведення сил та погодила формулу Штайнмаєра. Про це глава МЗС України Вадим Пристайко розповів в інтерв’ю BBC.

“Ми розраховуємо на чітку розмову, щоб прийти і сказати: що ви реально хочете від нас. На таку розмову розраховує Володимир Зеленський”, – наголосив міністр.

При цьому дипломат визнає, що прориву на переговорах очікувати не варто. Найімовірніше, лідери лише поговорять та схвалять комюніке, проєкт якого вже попередньо погодили.

Проте, якщо зустріч буде зовсім нерезультативною, у Києві активно думатимуть, що робити далі.

“Варіанти, – каже Пристайко, – різні, аж до виходу з мінських угод”.

До “нормандської четвірки” входять президенти України, Росії, Франції та Німеччини. Вони планують зустрітися у Парижі. За словами Пристайка, дата вже є, втім, на відповідь Росії досі чекають.

Президент України Володимир Зеленський раніше анонсував, що зустріч відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У всіх населених пунктах розведення вже завершилося, тож кінець листопада для зустрічі в нормандському форматі виглядає досить реальною датою.

На зустрічі планують обговорити питання:

– Розведення військ у Станиці Луганській;

– Обмін полоненими;

– Підтвердження тексту формули Штайнмаєра;

– Відведення військ у Золотому та Петрівському;

– Питання Криму.

поширити новину: