Ви тут:
Суспільство Україна 

Проспекту Жукова в Харкові не буде: остаточне рішення суду

Проспекту Жукова в Харкові не буде: остаточне рішення суду

У питанні, яке ім’я носитиме один із центральних проспектів Харкова, поставлена остаточна крапка. 8 лстопада Другий апеляційний адміністративний суд міста Харкова виніс постанову у справі щодо спроби повернення проспекту Петра Григоренка у місті Харкові імені радянського маршала Георгія Жукова. 

Цією постановою апеляційний суд остаточно визнав протиправним та скасував рішення Харківської міської ради від 19 червня 2019 року про перейменування проспекту Петра Григоренка.  

«Громадськість Харкова вітає рішення суду. Цей процес викликав величезний резонанс у місті. Судова зала не могла вмістити усіх охочих. Перед судом активісти організували пікет та невеликий перфоменс, щоб нагадати харків’янам, хто такий був маршал Жуков і скільки крові своїх же бійців на його совісті», – розповідає керівник Голова Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

Нагадаємо, що проспект Маршала Жукова у Харкові перейменували на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію. Але 8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради було зареєстровано електронні петиції з вимогою повернути проспекту та станції метро ім’я Жукова. За результатами розгляду петиції Харківська міськрада проголосувала за повернення старої назви, а 21 червня міський голова Харкова Геннадій Кернес підписав це рішення.

5 вересня Харківський окружний адміністративний суд визнав перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова незаконним. 

За матеріалами УІНП