Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Про українських класиків зняли серіал «Плеяда»

Про українських класиків зняли серіал «Плеяда»

Неочікуваних Івана Франка, Лесю Українку, Ольгу Кобилянську та безліч інших класиків покажуть в історично-художньому серіалі «Плеяда». На офіційній YouTube-сторінці опублікували перший тизер відеопроекту про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв.

Творці намагались додати справжніх пристрастей та прибрати «нафталін і пафос». Над серіалом працювали з 2017 року, пише Освіторія.

«Історична драма та історичне припущення — це найскладніший жанр, шалена відповідальність і виклик для всіх нас» — зазначають на фб-сторінці серіалу.

Автором ідеї, продюсером та сценаристом є Наталія Яковлева, режисер — Тарас Дрон.

Проект називають «початком другої культурної революції в Україні». А реалізують за підтримки Українського культурного фонду.

Серед героїв: Михайло Драгоманов, Олена Пчілка, Василь Стефаник, Микола Лисенко, Михайло Коцюбинський. Є також лінія вигаданих персонажів.

У створенні брали участь: Остап Ступка, Дмитро Суржиков, Станіслав Боклан, Анжеліка Гирич, Марина Кошкіна, Алла Бінеєва та інші.

Назву запозичили від літературного гуртка «ПЛЕЯДА», який свго часу зростив українських класиків та створив основу української літератури і мистецтв. Збиралася творча інтелігенція з 1888 року в будинку композитора Миколи Лисенка: це була юна Лариса Косач, Максим Славінський, Олена Пчілка, Михайло Старицький та інші. Молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії.