Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Правоохоронці підозрюють керівників навчального закладу Миргорода та підрядника у розтраті 300 тисяч гривень держкоштів

Правоохоронці підозрюють керівників навчального закладу Миргорода та підрядника у розтраті 300 тисяч гривень держкоштів

У Миргороді детективи скерували до суду провадження за підозрою керівників навчального закладу Миргорода та приватного підрядного підприємства Полтави у привласненні державних коштів понад 300 тисяч гривень, виділених на реконструкцію покрівлі навчального корпусу освітнього закладу.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Слідством встановлено, що у листопаді 2017 року вищезазначені особи уклали договір підряду, згідно з яким підприємство-підрядчик зобов’язалося за два місяці здійснити повну реконструкцію покрівлі корпусу навчального закладу.

Проте, за кілька днів до закінчення дії договору, знаючи, що роботи виконані не в повному обсязі та неякісно, керівники двох сторін склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, чим задали державі матеріальних збитків на суму понад 300 тисяч гривень.

Надалі, щоб уникнути кримінальної відповідальності за вищевказаний злочин, директор миргородського навчального закладу за попередньою змовою з директором приватного будівельного підприємства Полтави склали неправдиві акти приймання “виконаних” будівельних робіт та разом з робочими проєктами надали їх слідчому на виконання ухвали суду, тим самим намагались зменшити суму завданих державі збитків.

Дії фігурантів досудовим слідством кваліфіковані за частиною 4 статті 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, вчинене у великих розмірах) та частиною 1 статті 366 (внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) КК України.

“Досудове розслідування провадженням закінчено і обвинувальні акти спрямовані до суду. На винуватців, у разі доведення вини в інкримінованих їм кримінальних правопорушеннях у законному порядку чекає покарання – від п’яти до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю та строк до трьох років”, – йдеться у повідомленні.