Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Працівників Полтавської ОДА вакцинують від дифтерії та правцю

Працівників Полтавської ОДА вакцинують від дифтерії та правцю

Сьогодні у прес-залі ОКІА «Новини Полтавщини» проводять щеплення від дифтерії та правцю працівникам Полтавської ОДА.

Дифтерія і правець є небезпечними захворюваннями, які відносяться до бактеріальних. Як пояснює сімейний лікар Інна Ярова, дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, а спори правцю зберігаються у ґрунті. Таким чином, тварина, яка харчується, наприклад, травою вкусить людину, може її заразити. Також захворіти на правець можна під час поранень, порізів, уколів брудними предметами, приміром, гвіздками.

«Небезпечним є те, що люди, які є носіями дифтерії, можуть заражати інших, самі не хворіючи. Також дифтерію часто можна переплутати з ангіною. Оскільки характерними ознаками дифтерії є збільшення лімфатичних вузлів, білі нальоти на мигдалинах. В такому разі варто звертатись до лікаря», – говорить Інна Ярова.

Щеплюють індійською вакциною ADPM.

Протипоказання від дифтерії:

  • Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

  • Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

  • Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

Вакцинація проти дифтерії проводиться у віці 2-х, 4-х, 6 місяців. У 18 місяців проводять першу ревакцинацію. Наступні ревакцинації проводять у віці 6 – ти, 16 – ти, 26 років і кожні наступні 10 років.

Читайте також: На Полтавщині 72% дітей вакциновані від дифтерії, – Віктор Лисак

Спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олеся Кучеренко вирішила зробити щеплення від дифтерії.

«У мене є діти, тому всі щеплення ми постійно робимо. Старша дитина приносить зі школи все, чим тільки можуть хворіти діти. Від дифтерії щеплення собі робила ще навчаючись в інституті. Тому вже прийшов час робити ревакцинацію. Тим більше в Україні випадки захворювання вже траплялись»

Нагадаємо, випадки дифтерії нещодавно виникли у Закарпатській області, коли в інфекційну лікарню потрапили 15 студентів Ужгородського університету. Там оголосили карантин. Також нещодавно у Києві зареєстрували один випадок у школяра, який не був щеплений, та у жінки й чоловіка у Тернополі.