Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина є лідером з автономізації закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, – НСЗУ

Полтавщина є лідером з автономізації закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, – НСЗУ

В Україні вже автономізовано 70 % закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Найбільше таких закладів у Полтавській – 97,2 %, у Вінницькій – 96,9 % та Харківській – 91,8% областях, повідомляють у Національній службі здоров’я України.

У рамках підготовки до впровадження Програми медичних гарантій, комп’ютеризовано 31,54 % спеціалізованих закладів. Найвищі показники щодо комп’ютеризації – на Полтавщині, Львівщині та Вінниччині.

В електронній системі охорони здоров’я з 1 листопада 2019 року вже зареєструвалися 263 спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів.

“Наступного року процес трансформації торкнеться спеціалізованої та високоспеціалізованої медицини. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги у 2020 році не передбачається. Щоб отримувати державні кошти, всі ці заклади повинні підписати договір з Національною службою здоров’я України. Для цього вони мають бути автономізовані”, – зазначає директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Та додає, що завдяки реалізації пілотного проекту на Полтавщині кількість складних пролікованих випадків — збільшилась, а термін лікування – зменшився.

“Зміни, перш за все, орієнтовані на користь пацієнта, щоб він міг отримати послуги кращої якості та відповідний сервіс в безпечній лікарні із гарним оснащенням, де лікарі володіють необхідним рівнем кваліфікації та досвіду. А закриття малопотужних відділень та лікарень – це, в першу чергу, безпека пацієнта. Адже хто піде до хірурга, який практикує раз у місяць? Звісно, ніхто. Поїдуть до іншої лікарні чи району”, – наголошує Віктор Лисак.

“В Україні триває трансформація системи охорони здоров’я. Первинна медична допомога вже півтора роки працює за новою моделлю фінансування, у 2020 році – черга за спеціалізованими закладами. В Україні 70% таких закладів уже автономізовані. Понад 150 закладів уже зареєструвалися в електронній системі охорони здоров’я. Отже, вони вже зробили перші і дуже важливі кроки до підписання договору з НСЗУ. Зробили разом з місцевою владою, яка розуміє важливість того, щоб у їхні заклади у 2020 році пішли гроші за пацієнтом. Щоб люди, які проживають у цих містах та селах, отримали якісну та доступну медичну допомогу”, – говорить голова НСЗУ Олег Петренко.

поширити новину: